تبلیغات
فنون و تکنیک ها و نکته های آشپزی+هنری و سلولهای بنیادین، شبیه سازی،نانو تکنولوژی، عکس، مقاله

فنون و تکنیک ها و نکته های آشپزی+هنری و سلولهای بنیادین، شبیه سازی،نانو تکنولوژی، عکس، مقاله
فنون و تکنیک ها و نکته های آشپزی+هنری و سلولهای بنیادین، شبیه سازی،نانو تکنولوژی، عکس، مقاله 
نویسندگان
لینک دوستان
ابر برچسب ها
کنترل سرشانه دوخت زیپ لایی و انواع آن یقه انگلیسی کتی اشکالات اندامی انواع یقه یقه فرنچی یقه شال سرخود شلوار(الگوی جلو) گره در کمر پیش بند نوزاد بلوز یقه هفت با برش کرستی طرز وصل کردن آستین به بالا تنه لباس برای نوزاد آستین برای افراد با بازوی چاق الگوی پشت شلوار یقه انگلیسی سرخود یقه آمریکایی ایستاده یقه انگلیسی ساده کنترل کمر پشت کیمونو ساده بالا تنه پشت مایو انتقال پنس شانه و کمر به حلقه آستین یقه بلیزر با برش عصایی انتقال پنس شانه از کمر به گوی گردن نحوه برش زدن و وصل کردن تکه های لباس پیراهن مردانه مدل رگلان یقه مردانه پایه جدا یقه شکاری انتقال پنس ها یقه دراپه انتقال پنس شانه به خط کمر به پهلو یقه ملوانی آستین یقه آمریکایی یقه شال جدا ساده شلوار یقه مردانه با برگرد در جلو در دو مدل یقه آرشال.انگلیسی سرخود یقه ب ب انتقال پنس شانه به کمر شلوار حاملگی یقه شال جدا بادال پیراهن حاملگی(یا یقه خشتی) یقه دلبری ایستاده یقه خرگوشی کنترل کمر جلو اندازه گیری لازم برای شلوار شلوار پیژامای
لینک های مفید

چوب لباسی جیب دار

مهیا کردن فضایی مناسب جهت هر وسیله و ابزار کاربردی، گام اول برای ایجاد نظم و ترتیب در محیط است. این کار هم با انتخابی صحیح از میان تجهیزات و امکانات موجود مربوطه عملی است و هم با به کارگیری اندکی ابتکار و نوآوری در ایجاد مکانی مناسب برای آن میسر می شود. به عنوان مثال همه ما به هنگام آویزان کردن لباس های شسته شده مان بر روی بند رخت به خصوص در فضای بیرون از خانه مانند بالکن، حیاط و غیره، از گیره های مخصوص پلاستیکی یا چوبی استفاده می کنیم. این گیره ها معمولاً پس از جمع کردن رخت و لباس خشک شده، بر روی بند باقی می مانند. ولی مشکل اینجا است که در این صورت گردوغبار و دوده موجود در هوای آلوده بر روی آنها لایه ای ایجاد کرده و هنگامی که دوباره برای لباس های شسته مورد استفاده قرار می گیرند احتمال لکه دار کردن لباس ها به خصوص در رنگ های روشن وجود دارد. حال آنکه شما می توانید گیره ها را پس از استفاده جمع کرده و در جای مشخصی برای کاربرد بعدی نگهداری کنید. این ضرورت برای بند رخت های تاشو بیشتر احساس می شود زیرا هنگام جمع کردن بندرخت، دیگر محلی برای آویختن گیره ها وجود ندارد. البته برای این منظور سبدهای آویز مختلف پلاستیکی به بازار آمده اند ولی آنها نیز معمولاً بدون در بوده و منافذی جهت ورود گردوغبار را دارا هستند. مگر اینکه در داخل فضای خانه نگهداری شوند. حال صرفنظر از لوازم موجود، همواره برای شما خانم های باسلیقه خانه دار روش دیگری نیز وجود دارد شما می توانید با به کارگیری اندکی از استعداد خیاطی تان و همچنین استفاده از تکه پارچه های اضافی موجود در خانه، محلی مناسب برای گیره های لباس فراهم کنید. این کار حتی بدون داشتن چرخ خیاطی نیز عملی است.
۱) چوب لباسی (ترجیحاً چوب لباسی انتخابی، میله مخصوص آویز شلوار را نداشته باشد ولی در صورتی که این نوع چوب لباسی در دسترس نبود شما می توانید با انبردست میله پائینی را بریده و لبه آن را به داخل کمی خم کنید.)
۲) پارچه طرح دار با ابعاد ۵۲cm* ۴۵cm
 ۳) پارچه ساده در ابعاد ۵۲cm* ۴۵cm
 ۴) پارچه آستری در ابعاد ۹۰cm* ۱۰۴cm
۵) نوار اریب، قیچی، سوزن ته گرد، نخ و سوزن، صابون خیاطی یا مداد مشکی
 ● دستور دوخت: ابتدا پارچه آستری را به دو مستطیل ۵۲cm* ۴۵cm تبدیل کرده و سپس یک تکه از آن را در زیر پارچه طرح دار بر روی زمین یا میز پهن کنید. دو پارچه را با سوزن ته گرد به هم خوب متصل کنید. با پرگار دایره ای به شعاع ۵/۷ سانتیمتر بر روی کاغذ رسم کرده و روی خط دایره را ببرید. به این ترتیب الگویی دایره ای شکل حاصل می شود. این الگو را در فاصله ۱۰ سانتیمتری از لبه یک طول این دو مستطیل پارچه ای به هم متصل، قرار داده و با سوزن در محل خود ثابت کنید. دور این الگو را با مداد یا صابون بر روی پارچه طرح دار خط بکشید. سپس با قیچی روی خط را ببرید. برش دایره را بر روی هر دو پارچه یعنی پارچه طرح دار و پارچه آستری زیرینش به طور همزمان انجام دهید.
● نکته: برای انتخاب مناسب ترین مکان جهت این برش دایره ای شکل، تنها در نظر گرفتن فاصله ۱۰ سانتیمتری از طول مستطیل کافی نیست بلکه شما می بایست دایره توخالی را درست در قسمت وسط این طول مستطیل ایجاد کنید. پس از اتمام کار برش ، بر روی لبه این دایره بریده شده، نوار اریب بدوزید. در واقع می بایست نوار بر روی لبه دو پارچه طرح دار و آستری با هم دوخته شود. (برای راحتی کار ابتدا نوار را با سوزن وصل کرده سپس با روش پس دوزی و یا با چرخ خیاطی، آن را بدوزید) تا اینجا قسمت جلوی این آویز نگهدارنده گیره آماده می شود. حال نوبت به سطح پشت آن می رسد. برای این منظور پارچه پشت را نیز به آستری متصل کرده و هر دو پارچه طرح دار و ساده پشتی را به همراه آستری از قسمت روی پارچه بر روی هم قرار داده و لبه های دو عرض و یک طول آن را با چرخ خیاطی به هم متصل کنید. برای طول دیگر ابتدا با متر نقطه وسط طول مستطیل را اندازه گیری کرده و طرفین آن نقطه را به میزان یک سانتیمتر علامت گذاری کنیم. این طول را نیز به جز ما بین دو علامت زده شده به مقدار ۲ سانتیمتر چرخ کرده و یا با دست بدوزید. حال از قسمت بریده شده دایره ای شکل پارچه ها را برگردانیده و در پایان از همان محل چوب لباسی را وارد کنید. سرحلقه چوب لباسی را نیز از ۲ سانتیمتر دوخته شده در طول مستطیل، بیرون آورید. به این ترتیب چوب لباسی جیب دار شما آماده می شود. شما می توانید این چوب لباسی نگهدارنده گیره را بر روی میخ دیوار و یا حتی به ند رخت آویزان کرده و گیره ها را از سوراخ دایره ای به فضای داخل بریزید. با این روش گیره ها دیگر در معرض گردوغبار، کثیف نخواهند شد.
● چند نکته:
۱) در صورتی که چوب لباسی انتخابی شما از طول بیشتری نسبت به طول داده شده برای پارچه برخوردار بود، شما می توانید از دو سر آن به میزان یکسان بریده و این طول را به حدود ۴۵ سانتیمتر برسانید.
۲) برای درست کردن این جاگیره ای نیاز به خرید پارچه ای جدید نیست شما می توانید از تکه پارچه های موجود در خانه که بی مصرف مانده اند، استفاده کنید.
۳) این آویز جیب دار قابل شست وشو است. برای این منظور کافی است چوب لباسی را بیرون آورده و پس از شست وشو و اتوکشی پارچه، دوباره آن را در داخل محل مخصوص قرار داده و بیاویزید.
۴) اگر پارچه های انتخابی تان نیاز به سردوزی داشت، پس از وصل آستری به پارچه اصلی، لبه آن دو را با سردوزی به هم متصل کنید تا دیگر به اصطلاح ریش ریش نشود.
طبقه بندی: آموزش خیاطی، فنون خیاطی، بافندگی،
برچسب ها: چوب لباسی جیب دار،
[ سه شنبه 30 خرداد 1391 ] [ 09:55 ب.ظ ] [ یعقوب ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :